• bilgi alın: 0(546) 239 84 21

siz hiç google ADS reklamlarını denediniz mi ?

neden google ads ?

Hemen hemen herkes bir ürün veya hizmet almadan önce internette araştırma yapar. Daha çok da arama sonuçlarında üst sıralarda çıkan siteleri ziyaret eder. Bu nedenle üst sıralarda yer almak amacıyla reklam veren işletmeler daha avantajlı olur.

HIZLI SONUÇ verir

Bu özelliği genellikle GOOGLE ADS reklam kampanyasının en çekici yanıdır. Anlık maliyetler ile arama sonuçlarında üst sıralarda yerinizi hızlıca yer alabilir ve satışlarınızı katlayabilirsiniz.

ziyaretçiler ile tekrar etkileşim

Google Ads’ in en büyük avantajlarından biri web sitesi ziyaretçileriniz ile yeniden bağlantı kurmak. Ziyaretçiler web sitenizi tekrar ziyaret ettiğinden, yeniden pazarlama reklamlarınızı gördüklerinde onları potansiyel müşterilere dönüştürmek için daha fazla şans vardır.

Hedef kitleye hızlıca ulaşın

Google Ads reklamları çeşitli demografik özellikler daraltılarak yaş, konum, cinsiyet vb gibi hedeflediğiniz kitleye ulaşmanızı sağlayarak reklamdan tam fayda almanızı sağlar.

marka kalıcılığı sağlar

Google Ads trafiği, tıklamaları ve dönüşümleri artırmanın yanı sıra, insanlara markanızı anlatmanın etkili bir yoludur. Arama ağı reklamlarının akılda kalıcılığı % 6,6 oranında artırdığı tespit edildi.

REKLAM SONUÇLARINI ANINDA ÖLÇÜN

Gazete, radyo, televizyon yayını, kablolu televizyon, açık hava reklam panoları, broşür vb. geleneksel reklamların sonuçlarını ölçmek çok zordur. Ayrıca, Google Ads’ ten çok daha pahalıdır. Google Ads ile gerçekçi sonuçlara hemen ulaşırsınız ve kampanyanızın etkisini anında ölçebilirsiniz.

düşük maliyet yüksek etki

Gazete, radyo, televizyon yayını, kablolu televizyon, açık hava reklam panoları, broşür vb. geleneksel reklamlardan çok daha düşük maliyetle reklam kampanyası yayınlayıp daha fazla dönüşüm alabilmenizi sağlar.

G

O

O

G

L

E

sıkça sorulanlar

Google, reklam bütçeniz konusunda sizi tamamen özgür bırakıyor. Aylık bütçeniz binlerce TL olabileceği gibi bir kaç yüz TL’de olabilir. Google arama ağında sadece reklamlarınıza tıklayan kullanıcılar için maliyetlendirilirsiniz.

Oluşturacağınız her bir kampanya için günlük maksimum harcama sınırı belirleyebiliyorsunuz. Örneğin Google Ads hesabınıza 1000TL bütçe eklediğinizi varsayalım. Oluşturduğunuz kampanyanında günlük bütçesi 10TL olsun. 30 gün boyunca harcayacağınız maksimum tutar 300TL olacaktır. Eğer bazı günlerde 10TL’nin altında bir maliyet gerçekleştiyse sonraki günlerde 10TL’nin üzerinde günlük maliyetler görebilirsiniz.

Google reklamları açık artırma modeliyle çalışmaktadır. Google’da yapılan her arama sorgusu için ayrı ayrı açık artırmalar yapılır, o anda açık artırmaya dahil olan reklam verenler, reklam sıralama puanına göre arama sonuçlarında listelenir. Reklam sıralama puanlarını her bir anahtar kelime için verdiğiniz TBM(tıklama başına maliyet)  teklifi ve kalite puanınız belirler. Eğer reklam vermek istediğiniz anahtar kelimede sizden başka açık artırmaya giren reklam veren yoksa belirlemiş olduğunuz maksimum tıklama başına teklifiniz kadar ödeme yaparsınız.

Google Ads, hesabınıza eklediğiniz her bir anahtar kelime için ayrı ayrı kalite puanları belirler. Kalite puanları doğrudan tıklama başına ödeyeceğiniz tutara etki eder. Kalite puanlarınız ne kadar yüksekse o kadar iyi reklam sıralaması eder, daha düşük ortalama tıklama başına maliyetlere sahip olursunuz.

Google Ads reklamları için profesyonel ile çalışmak size daha üst konumlarda daha az tıklama başı maliyetlerle yer alma şansı verir. Google Ads sistemi sadece TBM teklilerini değil, aynı zamanda kalite puanı ile ilişkilendirilmiş alakalı kriterlerini de esas alır. Ayrıca görsel tasarımlar ve kullanılacak kelimelerin içeriğide reklamın hedeflenen etkisi için vazgeçilemez kriterlerdir.

Call Now Button
Show Buttons
Hide Buttons