Reklam ve Banner Tasarımı

29 Ağustos 2019 0 ile Kadir Alkan
  • Banner Reklamcılığı Nedir?
  • Banner ve Reklam Tasarımı Nasıl Yapılır?
  • İyi Bir Banner ve Reklam Tasarımı Nasıl Olmalı?

Banner Reklamcılığı Nedir?

Bannerlar internet reklamcılığında yaygın olarak kullanılan araçlardan biridir. Bannerlar görsel olarak hazırlanan, farklı boyutlarda ve yapılarda olabilen web sayfalarının görünür yerlerine yerleştirilen ve reklam verenin belirlediği adrese link verilen internet reklamlarıdır.

Portallarda ve web sitelerinde yayınlanan belli ölçülere uyularak geliştirilen bu kurumsal iletişim ögeleri sayfa giydirme (page skin) ve advertorial olarak da geliştirilebilir.

Banner ve Reklam Tasarımı Nasıl Yapılır?

Banner Tasarımı, kullanıcılar tarafından dünyada bir standart haline gelmiştir. Banner Tasarımı, vatandaşların akılların da kalıcı bir görsel olarak kalması için, özen gösterilerek ve dikkatli bir şekilde tasarlandırılmalıdır. Banner Tasarımı, çok sade ve göze hoş gelmeyecek şekilde olur ise, firmanız için olumsuz faktörlere neden olabilir. Bu yüzden Banner Tasarımı, çok büyük rol göstermektedir.

Banner Tasarımı, öncelikle nasıl olacağına karar vermek için, bir taslak üzerine çizim yapmalıyız. Nasıl olacağını çizdikten sonra ise, Banner Tasarımını internet ortamına dökmemiz gerekmektedir.  Banner Tasarımını oluşturmak için bazı bilgisayar programlarına ihtiyacınız vardır. Firmanız için iyi ve dikkat çekici bir Banner Tasarımına sahip olmak istiyorsanız profesyonellerden yardım almanız gerekmektedir.

İyi Bir Banner ve Reklam Tasarımı Nasıl Olmalı?

  • Banner ı asacağınız lokasyon için uygun bir boyut tercih edin.
  • Banner için hazırlamış olduğunuz tasarımın başka reklam araçlarında kullanılabilecek uygunlukta olduğundan emin olun.
  • Banner da iletmek istediğiniz mesajın kısa ancak etkili olmasına özen gösterin.
  • Kaliteli ve akılda kalıcı tasarımlar kullanın.
  • Mobil ve sosyal medyada da gösterim yapılacağı için mobil uyumlu olmasına özen gösterin.

enuygunum.com platformu olarak talebe göre katalog ve broşürler tasarlıyoruz, detaylı bilgi için buraya tıklayın ve iletişime geçin.