SOSYAL MEDYA

“Yap ve gelip izlemelerini bekle.” sadece sinemalarda olur. Sosyal medya şöyle bir yer “Yap, içerikle besle, katılmalarını sağla. Tüm bunlardan sonra belki gelip kalıcı olabilirler.”

Seth Godin

Facebook Reklamları

Facebook, dünyada ve ülkemizde en fazla üyesi olan sosyal ağ platformudur. Farklı sosyal statülerdeki insanların yer aldığı bu platformda, sitenizi öne çıkaracak ve ürün satışı yapabileceğiniz Facebook reklam seçeneklerimizi değerlendirebilirsiniz...

İnstagram Reklamları

Facebook reklamlarındaki hedefleme altyapısını kullanan Instagram'da ülke, şehir, bölge, cinsiyet, yaş, ebeveyn, alışveriş sıkılığı, seyahat sıklığı, ilgi alanı, eğitim durumu, yeniden pazarlama, meslek ve daha pek çok özelliğe göre reklamlarınızı özel olarak yayınlayabiliriz...

YouTube Reklamları

YouTube platformunda reklam yayınlamanız, işletmenizi tıpkı televizyon reklamları gibi tanıtmanıza imkan tanımaktadır. YouTube reklam yönetimi konusunda profesyonel şekilde hareket ediyoruz, sizleri geniş ve doğru hedef kitlelere ulaştırıyoruz...

Sosyal Medya Reklamlarının Avantajları

Sosyal medya reklamları, geniş kitlelere ulaşmayı sağladığı için ürün ve hizmetlerin tanıtımı daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Reklamların yayınlanma sayısı dijital mecralarda daha fazla olduğu için bir reklamın gün içerisinde milyonlarca insana ulaşması mümkün. Kitlelere daha hızlı yayılma imkânı verir.

Küçük bir bütçe ile birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Sosyal medya reklamları geleneksel pazarlamaya göre daha uygundur ve etkisi daha fazladır.

Sosyal medyada, reklam verdikten sonra hedef kitlesini ve içeriğini değiştirebilirsiniz. Reklamın ne zaman başlatılıp durdurulması gerektiği ile ilgili zamanlamayı da manuel olarak yapma imkanı veriyor.

Reklamların hangi kitleye ulaşacağını belirleyebilirsiniz. Kullanıcıların cinsiyet,yaş, eğitim durumu gibi demografik özelliklerine göre hedef kitlenizi seçebilirsiniz.Ayrıca reklamın yayınlanacağı ülke,şehir,ilçeyi seçerek lokasyon bazlı hedefleme yaparak daha doğru kitleye ulaşmanıza olanak tanır.

Sosyal medya reklamcılığının en önemli faydalarından biri de kaç kişiye erişildiğinin tespit edilmesidir. Bir reklamın kaç kişiye erişildiğini,kaç kişinin görüntülediğini ve tıkladığı gibi analizler yapmanıza olanak tanır.

Türkiye'de Sosyal Medya İstatistikleri

İnternet Kullanıcısı

Nüfusun %72’sini oluşturan 59.36 milyon İnternet kullanıcısı

Mobil Sosyal Medya Kullanıcısı

Nüfusun %53’ünü oluşturan 44 milyon aktif mobil sosyal medya kullanıcısı var.

İnstagram

Instagram’ın 38 milyon kullanıcı bulunmakta ve Facebook gibi yine erkeklerin daha fazla kullandığı bir platform.

Sosyal Medya Kullanıcısı

Nüfusun %63’ünü oluşturan 52 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı

Facebook

Facebook‘un 43 milyon kullanıcı bulunmakta ve erkeklerin daha fazla kullandığı bir platform olduğunu görüyoruz.

Twitter

Twitter ülkemizde 9 milyon kullanıcıya sahip ve her 10 kişiden 8’i erkek!

"Geçmişten çok hızlı gelecekten bir tık yavaşız, açığı kapatmak için hep harekette kal. "
Kadir ALKAN
enuygunum.com
Call Now Button
Show Buttons
Hide Buttons