Video İçerik Hazırlama

28 Ağustos 2019 0 ile Kadir Alkan

Başarılı Bir Video İçeriği Nasıl Hazırlanır?

Video içeriklerin popülaritesinin her geçen gün artış göstermesi ile birlikte firmalarda video içerik oluşturmaya veya video içerik üreticileri ile birlikte çalışmaya başladı. Etkileşim oranları ve ulaşılabilirliği yüksek olması sebebi ile video içerikler e-ticaret firmalarının geri dönüşümlerini artırma konusunda etkin bir rol oynuyor. Bu nedenle doğru bir video içerik stratejisi oluşturmak önemli hale geliyor. Bu yazımızda başarılı bir video içerik stratejisi oluşturmak için neler yapmanız gerektiğini sizlere aktaracağız.

“Bir yayıncı gibi düşünün, pazarlamacı gibi değil”

David Meerman ScottPazarlama Stratejisti ( bir bildiği var gibi 🙂 )

Hedef Kitleniz Kim?

Video içeriklerinizin kimlere hitap edeceği konusunu iyi düşünmeniz gerekiyor. Videonun konusu ve içeriği hedef kitleye göre farklılık gösterebilir. Herkese hitap edeceğim diye içerik yapmaya çalışırsanız birbirinden bağımsız ve karışık birçok video konusu ortaya çıkar bu durumda izleyici kitlenizde olumsuz algı oluşturmanıza sebep olur.

İçeriklerinizde Nasıl Bir Üslup Kullanmalısınız?

Herşeyden önemlisi iletişime geçerken samimi ve dürüst olmalısınız. Kalıplaşmış, klasik makineden çıkmış gibi görünen kelimelerden uzak durmalı ve doğal bir iletişim dili kullanmaya özen göstermelisiniz. Esnaf olmak deyimi bunun güzel bir örneğidir 🙂

İçeriklerin Teknik Özellikleri Nasıl Olmalı?

  • Satış amacı gütmeden hikayeye odaklanılmalı
  • Öncelikle kurgulanan içerik bir metne dökülmeli
  • İstatistiklere bakılınca ilk 10 saniye oldukça önemlidir ayrıca üzerinde durmalısınız.
  • Süresi uzun video lar dan kaçınmalısınız.
  • Videolarınızda SEO ayarlarına dikkat etmelisiniz, etiket, açıklama vs.
  • Uyarıcı ve etki bırakabilecek bir başlık kullanmaya özen gösterin.
  • Mobil uyumluluğa ayrıca önem vermelisiniz.

enuygunum.com platformu olarak talebe göre video içerikleri tasarlıyoruz, detaylı bilgi için buraya tıklayın ve iletişime geçin.